| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Female And Male |
| Type | Metal;Plastic |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Rated Current | 2A For 8 Pin,4A For 4 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 Pin,250V For 4 Pin |
| Positions | 3 4 5 6 8 12 17 Positions |
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Female;Male |
| Type | DIN, M12 Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 7 8 12 14 16 17 19 24 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Size | M16 Assembly Connector |
|---|---|
| Couping | Threaded Couping |
| Terminination | Solder |
| Inset Material | PA66+GF20% |
| Shell Material | Zi/Cu With Nikelplate PA66+GF20% |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Rated Current | 1A-6A |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Gender | Female/Male |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| IP Level | IP68 |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |