| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Model Number | USB3.0 |
| Type | Usb |
| Application | Audio & Video/Data/Automotive |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | RIGOAL |
| Model Number | USB 3.0 |
| Type | ADAPTER, Waterproof |
| Application | Audio & Video |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Certificate | CE,ROHS,CCC,ISO9001 |
|---|---|
| Cable Specification | 0.15mm2 ~ 0.2 Mm2 /26~24AWG |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
| Working Temperature | -40°C~80°C |
| Contact Resistance | <30mΩ |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 4p, 8P |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs,ISO9001 |
| Cable Specification | 0.15m㎡~0.2m㎡/26-24 AWG |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Or 9 |
| Rated Current (A) | 1.5A |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Color | Blue |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Insert Material | PPS, Max Temperature 260℃ |
| Mating Cycle | 500 |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof USB Connector, Generic |
| Application | Audio & Video |
| Conductor | Tinned Copper |
| Material | PVC, PVC |
| IP Degree | IP68 |
|---|---|
| Colour | Golden |
| Ambient Temperature | 20/- 40℃~+80℃ |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |