| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Core | 8pin 8core |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm;According To Customer Requirement |
| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Core | 8P8C |
| Gender | Male To Male |
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm;According To Customer Requirement |
| Cable Material | PUR Or PVC |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Contacts | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Gender | Male And Female |
| Type | Front Lock;Rear Lock |