| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Male/Female |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 7~14 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen,China |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Type | M5/M8/M9/M12/M16 |
| Rated Current | 1.5A For 12 17 Pin/2A For 4 5 8 Pin/4A For 3 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 17 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 Pin |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Male/Female |
| Shape | Angle / Straight |
| Rated Current | 4A |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Shape | Angle / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Type | Shielded /Unshielded |
| Moulding | Polycarbonate |
|---|---|
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Product Name | M12 T Type Assembly Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Mame | Waterproof RJ45 Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Speed | 10/100Mbps And 1Gbps Data Rates |
| Colour | Black |
| Product Name | T Type Power Waterproof Connector Cable |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Type | Shielded /Unshielded |
| Shape | Angle / Straight |