| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 10pins |
| Connector Type | UCU FUS-1 |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 4pins |
| Type | UCU Series |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 7pins |
| Mating Style | Screw |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |
| Type | DIN, DIN43650 |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Sensor Solar |
| Gender | Male Female |
| Product Name | Transparent Solenoid Valve DIN 43650 Connector |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Gender | Female |
|---|---|
| Test Voltage | 1500V |
| Shell | Nylon PA66 Fire Resistance V-0 |
| Model Number | 2-12 Pin |
| Cable Guage | Per Your Requirement |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | With Wire Type |