| Voltage | 24V |
|---|---|
| Protection Level | IP67 |
| Application | Industrial Automation |
| Connection Type | Threaded |
| Temperature Range | 0-120℃ |
| Product Name | Assembly Solenoid Value Connector C Type |
|---|---|
| Type | DIN43650C |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Rated Current | 5A |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |