| Contacts | 5pins And 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 4p, 8P |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs,ISO9001 |
| Moulding | Polycarbonate |
|---|---|
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M12 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Connector Type | RJ45 To M12 |
|---|---|
| Product Gender | Female To Male |
| Current Rating | 1.5A |
| Voltage Rating | 30V Ac, 42V Dc |
| Performance | Cat 5e |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |