| Pin | 2pin;3pin |
|---|---|
| Size | A,B,C |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contact Plating | Sn(tin) |
| Type | 2PE;3PE |
|---|---|
| Size | A B C Size |
| Series | Base;plug;molded Cable |
| Operating Temperature | -30°C~120°C |
| Connector Locking System | Screw |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Availbable Connect | Size A |
| LED Color | Optional |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Poles | 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Coding | Size B |
| PIN Number | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 5pins And 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Degree Of Protection | IP65 |
|---|---|
| Pin | 2pin;3pin |
| Code | A B C Code |
| Type | Base;plug;molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Type | Size A |
| Rated Current | 10A |
| EMC Compliance | Not Shielded |