| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size A B C |
| Degree Of Protection | IP67 |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Gender | Female Connector |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn |
| Connector Design | Solenoid Valve Base |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contact Plating | Sn ( Tin ) |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | Male Connector |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Connector Locking System | Screw |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | 2 + PE;3 + PE |
| Coding | A B C Code |
| Contacts | 3+PE/2+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Pin | 2 + PE/3 + PE |
|---|---|
| Coding | A B C Coding |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Operating Temperature | -30°C~120°C |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molding To Solenoid Valve B Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |