| Number Of Pins | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Rated Voltage(V) | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Rated Current | 5A |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Insert Material | PA66+30%GF |
|---|---|
| Waterproof Degree | IP67 |
| Certification | CE ROHs |
| Matching Cycle | 500 |
| Contact Material | Copper (gold-plated) |
| Number Of Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Connectors |
| Type | M16 Male Connector |
| Application | Sensor Or Automation |
| Gender | Female |
| Product Name | M5 M8 M12 M16 Molded Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Model Number | SP11 SP13 SP17 SP21 SP29 Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Product Name | Connector SP1 13 17 21 29 Water Resistant 2 3 4 5 7 8 9 Pin C |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| IP Level | IP67 |
| Poles | 5P |
| Locking System | Screw 7/8''-16UNF |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 4pin Male Power Connector |
| Application | Automotive |
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Temperature Range | 40℃-105℃ |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC,CQC |
| Material | PA66 Nylon UL94V-0 |
| Rating | 110V / 5A |