| Degree Of Protection | IP65 |
|---|---|
| Pin | 2pin;3pin |
| Code | A B C Code |
| Type | Base;plug;molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 15pins |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Back Shell | Straight |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Pole |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Network / Audio & Video / Ethernet |
| Gender | Female/Male |
| Product Name | Waterproof M12 To RJ45 Cable Connector |
| Color | Blue, Green, Black Or OEM Color |
| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm |
| Cable Material | PVC Or PUR |
| Color | Black;Can Be Custom |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Type | Adapter, M12 |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |