| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Type | Wire/Solder/Pcb |
| Coded | A B D X Coded |
| Pin | 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Gender | Male/Female |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Interface | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Code | A Code |
|---|---|
| Pin | 5 8 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | PUR,TPU Or PVC |
| Contacts | 3pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |