| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | DIN43650B |
| Housing Material | PA+GF |
| Ambient Temperature | -40°C~+125°C |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Product Name | Solenoid Value Circular Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Termination | Solder |
| Model Number | Solenoid Valve Connector |
| Application | Industrial |
| Type | DIN43650A Base |
|---|---|
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Housing Material | PA+GF |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Product Name | Assembly Solenoid Value Connector C Type |
|---|---|
| Type | DIN43650C |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Rated Current | 5A |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Type | DIN, DIN43650 |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Sensor Solar |
| Gender | Male Female |
| Product Name | Transparent Solenoid Valve DIN 43650 Connector |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Product Name | Solenoid Value Square Base |
|---|---|
| Type | DIN43650A Base |
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Gender | Female |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Type | DIN |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |