| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M23 Assembly Connector |
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 9pin |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
|---|---|
| Type | M Series |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Contact Way | Screw |
| Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pin Connector |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 9pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |