| Pins | 6pin 9pin 12pin 19pin 16pin |
|---|---|
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Insert Material | PA66 |
| Rated Voltage | 150V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 19P |
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Orientation | Orientation |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Connector Coded | A |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~8PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12X-8P |
| Application | Power |
| Pins | 8P |
| Waterproof Rate | IP67 |