| Rated Current | 20A |
|---|---|
| Gender | Female Male |
| Rated Voltage | 250V AC |
| Product Name | Rigoal Wholesale Customized IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LEDWaterproof Connector |
| Waterproof Rating | IP67/IP68 |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Waterproof | Ip67/ip68 |
|---|---|
| Connector Type | RJ45 |
| Voltage Rating | 500V |
| Temperature Rating | -40-105℃ |
| Waterproof Rating | IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M8 Panel Mount Connector |
| Type | ADAPTER, Solder |
| Application | Power |
| IP Degree | IP67/IP68 |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Contact Way | Quickly Lock/Screw Lock |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or Automation |
|---|---|
| Product Name | M12 Molded Cable Connector |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Type | TXL |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Rated Current | 20A |
| Product Category | LED Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M12 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |