| Pins | 4p, 12p, 10P, 24P, 32P, 8P, 18P, 2P, 6P |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Gender | Male |
| Rated Current | 4A |
| Type | ADAPTER |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4pin,8pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Certificate | ISO CE RoHS |
| Product Name | M12 Panel Receptacles |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Type | M16 Circualr Connector |
|---|---|
| Place Of Origin | Shen Zhen, China |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |
| Upper Temperature | + 85 °C |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Pins | 4p, |
|---|---|
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Termination Style | Solder Type / PCB Mount |
| Orientation | Straight |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Code | A/B/D Coded |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
|---|---|
| Gender | Female / Male |
| Application | Industrial Internet Of Things (IIoT) |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Advantages | Speed, Reliability, And Ruggedness |