| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Assembly Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Poles | 4pins |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| IP Level | IP67 |
| Poles | 5P |
| Locking System | Screw 7/8''-16UNF |
| Model Number | M19 2 3 4 5 Pin Connector |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color | Black Coating |
| Rated Current | 20A |
| Type | L |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Gender | Female |
|---|---|
| Code | A/B/D Coding |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 3/4 Pin:4A, 5pin:3A, 6pin:2A,8pin:1.5A |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product | 7/8'' Mini Connector |
| Type | Molding Connector |
| Protect Level | IP67 |
| Contacts | 4pins |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 13 17 21series |
| IP Degree | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Panel Hole Cutout Diameter | 13mm |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Panel Mount Connector |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Contact Numbers | 5pins |