| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Poles | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Coding | Size B |
| PIN Number | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size A B C |
| Degree Of Protection | IP67 |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Gender | Female Connector |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Availbable Connect | Size A |
| LED Color | Optional |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
|---|---|
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2pin;3pin |
|---|---|
| Size | A,B,C |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | DIN43650B |
| Housing Material | PA+GF |
| Ambient Temperature | -40°C~+125°C |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |