| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |
| Gender | Female |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Type | DIN |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Type | DIN, DIN43650 |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Sensor Solar |
| Gender | Male Female |
| Product Name | Transparent Solenoid Valve DIN 43650 Connector |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Product Name | Solenoid Value Square Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn ( Bronze ) |
| Contact Plating | Ni (nickel) |
| Product Name | M12 To B Type Solenoid Value |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Type | DIN43650A Base |
|---|---|
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Housing Material | PA+GF |
| Product Name | Assembly Solenoid Value Connector C Type |
|---|---|
| Type | DIN43650C |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Rated Current | 5A |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Type | Size A |
| Rated Current | 10A |
| EMC Compliance | Not Shielded |