| Rated Voltage | 250V-600V |
|---|---|
| No. Of Contac | 4pin- 19pin |
| Insert Material | PA66+GF30% |
| Color | Silver |
| Contact The Body | Adopt High Grade Copper |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Coding | Size B |
| PIN Number | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 7pins |
| Mating Style | Screw |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molded Connector |
| Termination | Screw |
| Colour | Transparent |
| Cable Gland Size | PG11 |
| Product Name | Solenoid Value Square Base |
|---|---|
| Type | DIN43650A Base |
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |