| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Sensor/Automotive |
| Gender | Male & Female |
| Color | Black, Metal |
| Product Name | M12 Molding Head Connector |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | A Code |
| Poles | 5p |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Name | M12 Waterproof Cable Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle / Straight To Right Angle / Y Type |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |