| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Application | Electric Bike |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30/60V, 30-60V |
| Gender | Female / Male |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M8 Y Type |
| Application | Automotive / Power / Aviation / Sensor |
| Contact Material | Copper(silver Plated/gold) |
| Shell Material | PVC Cable Plastic And Brass Alloy |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |