| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Female |
| Termination | Solder |
| Connector Type | SP21 Series |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male To Female |
| Termination | Screw |
| Type | PS21 Assembly To Panel Connector |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Shape | Round/Square |
|---|---|
| Connector Color | Black/White/Grey |
| Wire Gauge | 14-10AWG |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Cable Length | Customized |
| Connector Type | Plug/Socket |
|---|---|
| Connector Shape | Round/Square |
| Application | Outdoor/Indoor |
| Cable Length | Customized |
| Connector Size | Customized |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Connector Color | Black/White/Grey |
|---|---|
| Connector Type | Plug/Socket |
| Application | Outdoor/Indoor |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 5pins |
| Type | UCU Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D Coded |
| Gender | Female To Male |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Contacts | 2,3,4,5,7,9,12pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu SP Connector |
| Termination | Screw |
| Current Rating | 10A |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |