| Wire Gauge | 14-10AWG |
|---|---|
| Cable Length | Customized |
| Connector Type | Plug/Socket |
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
| Connector Color | Black/White/Grey |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Model Number | 7/8 Connector |
|---|---|
| Application | Power,LED,Electrical Equipment |
| Product Name | Electrical Connector |
| Overmold | Transparent TPU |
| Insert | TPU+GF |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | -20℃~+85℃ |
| Durability (Plug/Unplug) | 500 Times |
| Waterproof Level | IP68 |
| Pins Range | 3 Pin |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Product | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contacts | 5 Pin |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Model Number | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Se |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Female And Male |
| Type | Metal;Plastic |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |