| Type | Metal;Plastic |
|---|---|
| Gender | Female And Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Way | 3 4 5 8 12 17 Ways |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder Locking |
| Contact Resiatance | ≤5mΩ |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Material Of Housing | Zinc Diecasting Nickel Plated |