| Model Number | M12- A- 4p5p |
|---|---|
| Gender | Female |
| Product Name | Metal 4pin 5pin Cable M12 Shield Connector |
| Rated Voltage | 48 V AC / 60 V DC |
| Approval | ROHS, CE |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Name | M12 90 Degree Panel Mount Connector |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Current | 1.5A |
| Shielding | Unavailable |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12X-8P |
| Application | Power |
| Pins | 8P |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Connector Type | M5 Panel Mount Conenctor |
|---|---|
| Contacts | 3P |
| Gender | Female |
| Oriental | Straight |
| Rated Current | 1A |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Network / Audio & Video / Ethernet |
| Gender | Female/Male |
| Product Name | Waterproof M12 To RJ45 Cable Connector |
| Color | Blue, Green, Black Or OEM Color |
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Pole |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | ADAPTER |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Pin | 4 Pin |