| Product Name | Assembly Solenoid Value Connector C Type |
|---|---|
| Type | DIN43650C |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Rated Current | 5A |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Pole Format | 3+PE/2+PE |
|---|---|
| DIN 43650 Type | DIN 43650 C |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Product Name | M12 Or Solenoid Value C Connector |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
|---|---|
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2pin;3pin |
|---|---|
| Size | A,B,C |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | DIN43650B |
| Housing Material | PA+GF |
| Ambient Temperature | -40°C~+125°C |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |