| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Coding | Size B |
| PIN Number | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molded Connector |
| Termination | Screw |
| Colour | Transparent |
| Cable Gland Size | PG11 |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Type | Size A |
| Rated Current | 10A |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn ( Bronze ) |
| Contact Plating | Ni (nickel) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Termination | Solder |
| Model Number | Solenoid Valve Connector |
| Application | Industrial |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size A B C |
| Degree Of Protection | IP67 |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Gender | Female Connector |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Type | DIN43650A Base |
|---|---|
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Housing Material | PA+GF |