| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Position | 3 4 5 8 12 17 Position |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Elbow |
| Rated Current | 1A/2A/4A |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Shape | Elbow / Straight |
| Connector Gender | Male/Female |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| Model | M12 |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Connector Locking System | Solder |
| Material Of Connector | PUR,TPU Or PVC |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
|---|---|
| Model | M12 |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| Cores | 3 4 5 8 12 17 Cores |
| Shape | Elbow / Straight |
| Code | A Code |
|---|---|
| Pin | 5 8 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | PUR,TPU Or PVC |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | PVC Or PUR |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Limiting Temperatu | '-25℃ - +85℃ |
|---|---|
| Sealing | NBR |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Material | Aluminium Die-cast |