| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Poles | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Pins | 8pin |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 - 24 Pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Cable Length | Based On Customer's Request |
| Coupling | Threaded Coupling |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Rated Current | 20A |
|---|---|
| Gender | Female Male |
| Rated Voltage | 250V AC |
| Product Name | Rigoal Wholesale Customized IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LEDWaterproof Connector |
| Waterproof Rating | IP67/IP68 |