| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A |
| Rated Voltage | 60 V |
| Gender | Male/Female |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | RJ45, Molded |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Gender | Male |
| Products Name | M12 Molded Connector |
| Coding | X |
| Type | DIN, M12 Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 7 8 12 14 16 17 19 24 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Contacts | 3pins, 4pins, 5pins, 8 Pins,12pins Are Available |
|---|---|
| Function | Waterproof |
| Certificate | IP67 |
| Wire Insulation | PVC |
| Gender | Male |
| Application | Power |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A |
| Rated Voltage | 60 V |
| Gender | Male Female, Male And Female |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |