| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-10 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |
| Product Name | Rigoal Wholesale Custom IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LED Lamp Outdoor Waterproof Connector |
|---|---|
| Poles | 8pins |
| Plating | Tin Plating |
| Package | Carton |
| Operating Temperature | -40°C To 105°C |
| Standard | IEC61076-2-101 |
|---|---|
| Shielding | Un-alaibable |
| IP Degree | IP67 |
| Contact Way | Screw |
| Size | M8 |
| Package | Carton |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C To 105°C |
| Current | 2A-5A |
| Poles | 8pins |
| Matreial | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C-125°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Termination | Solder Termination |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 9pins |
| Contact Gender | Female |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |