| Type | DIN, DIN43650 |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Sensor Solar |
| Gender | Male Female |
| Product Name | Transparent Solenoid Valve DIN 43650 Connector |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 10A |
| Type | UCU Connector |
| Mating Style | Screw |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Type | Assembly To Panel |
| Mating Style | Solder |
| Gender | Male Or Female |
|---|---|
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
| Coding | A B D X Coding |
| Kind | Straight;Angle |
| Type | Free End;double Plugs |
| Cable Specification | 0.15m㎡~0.2m㎡ |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Pins |
| Rated Current | 1.5A |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Contacts | 2 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Panel Mount |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |