| Temperature Range | 40℃-105℃ |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC,CQC |
| Material | PA66 Nylon UL94V-0 |
| Rating | 110V / 5A |
| Single Package Size | 10X10X2 Cm |
|---|---|
| Single Gross Weight | 2.900 Kg |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Rg-connector |
| Model NumberModel Number | M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Connector |
| Pin | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Gender | Male Female |
| Pin | 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Gender | Male/Female |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw(12pin Is Solder Type) |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge(mm) | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V (32 V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |