| Contacts | 6 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Gender | Female |
|---|---|
| Connector Name | 7/8'' Connector |
| Type | Molded Connector |
| Protect Level | IP67 |
| Contacts | 5P |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Female And Male |
| Type | Metal;Plastic |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Product Name | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Poles | 6pins |
| Type | Shielded Connector |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Type | Assembly |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Number Of Pins | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Rated Voltage(V) | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Rated Current | 5A |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P, 6P |
|---|---|
| Material | PVC Rubber |
| Usage | LED Concentrated Lighting, LED Wall Lighting, Outdoor Lights |
| Current | 2A-5A |
| Wire Size | 18awg/20awg/22awg/24awg |
| Model Number | SP11 SP13 SP17 SP21 SP29 Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Product Name | Connector SP1 13 17 21 29 Water Resistant 2 3 4 5 7 8 9 Pin C |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |