| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Connector Type | M5 Panel Mount Conenctor |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Oriental | Straight |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Waterproof Level | IP67 |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Contacts | 5pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
|---|---|
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Screw |
| IP Rated | IP67 |
| Application | Industrial,Mobile Automation Equipment |
| Rated Temperature | -40°C ~ + 80°C |
|---|---|
| Wire Gauge | 0.14mm2(AWG 26) |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Contact Resistance | ≤6mΩ |
| Contacts Plating | Au(Gold) |