| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 4P |
| Gender | Female |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Type | DIN43650A Base |
|---|---|
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Housing Material | PA+GF |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contact Pin | 12 Pin Wire To Wire |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Termination | Solder |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Coupling Material | Brass With Nickel Plated |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Product Name | Solenoid Value Square Base |
|---|---|
| Type | DIN43650A Base |
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |