| Application | Power |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P |
| Product Name | M8 Assembly Connector |
| Crimp Mouth Diameter | 2.0mm |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Application | Power |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A |
| Rated Voltage | 60 V |
| Gender | Male Female, Male And Female |
| Model Number | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Se |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Operating Temperature | -40°C-125°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Termination | Solder Termination |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |