| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Pins | 3 4 |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Assembly Connector |
| Shell Material | Zinc Alloys With Nikelplate |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
|---|---|
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Core Material | PA66 |
| Current Rating | 3A |
| Voltage Rating | 60V |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Current Rating | 3A |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| IP Rating | 60V |
| Shield | Available |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Waterproof Rating | IP67, IP68 |
|---|---|
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | M Series |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Product Name | M5 M8 M12 M16 Molded Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |