| Application | Outdoor LED Display / Lighting, Outdoor |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 1P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Advantage | Long Duration And High Reliability |
| Warranty | 12 Month |
| Connector Type | Screw/thread Lock Plug,panel Mount,solder |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
|---|---|
| Type | M Series |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Contact Way | Screw |
| Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pin Connector |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |