| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
|---|---|
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Application | Ethernet |
| Type | Panel Mount/Molded/Assembly |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Connector | 7/8" Connector |
|---|---|
| Wire Gauge (AWG) | 16 |
| Type | Assembly |
| IP Rating | IP67 |
| Contacts | 3+PE |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Assembly Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Poles | 4pins |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| IP Level | IP67 |
| Poles | 5P |
| Locking System | Screw 7/8''-16UNF |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| IP Rated | IP67 |
| Model Number | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Se |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |