| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 4pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Waterproof Level | IP67 |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Protect Level | IP67 IP68 |
| Connector Name | RJ45 Connector |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
|---|---|
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Core Material | PA66 |
| Current Rating | 3A |
| Voltage Rating | 60V |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12 5pin A Code Cable Connector |
| Application | Automotive |
| Gender | Female |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Male/Female |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |