| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12 Field Wireable Connector |
| Application | Automotive |
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Type | Adapter, M12 |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 5pins And 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Certificate | CE / ROHS |
|---|---|
| Voltage Rating | 250V |
| Core Material | PA66 |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
|---|---|
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Contacts | 8pins And 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |