| Place Of Origin | Guangdong, China, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M5 Molding, M5 Connector |
| Type | Molding |
| Pins | 4p, 5P, 3P |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Orientation | Orientation |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contact Pin | 12 Pin Wire To Wire |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Certificate | CE, ROHs, Reach |
|---|---|
| Current Voltage | 250V |
| Current Rating | 4A |
| Material | PVC |
| Pins | 4p |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |