| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
|---|---|
| Sealing | O-ring |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| IP Rating | IP67 |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
| Product Name | 3 Port T Type Waterproof Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Product Name | M12 B Code Feamle Molding Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
|---|---|
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Durability | >1000 Cycles |
| Insert | TPU+GF |
| Connection Times | 2000 |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Temperature Range | -25℃~+85℃ |
|---|---|
| Connector Type | M12 Sensor Connector |
| IP Rating | IP67,IP68 |
| Contat Carrier | TPU+GF |
| Keywords | M12 3pin Cable Connector |
| Application | Industrial Automation/Automotive |
|---|---|
| Product Series | M12 Waterproof Connector |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Mating Endurance | > 500 Cycle |