| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Model Number | M12 Field Wireable Connetor |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 4p |
| Coding | A / B / D / X / T Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Model Number | M12 |
|---|---|
| Type | Cat 5e |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | M12 To Rj45 Connector Cable |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Voltage Rating | 250V/600V |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Connector Size | Customized |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17pn |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |