| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 5 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | 7/8 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Gender | Female Or Male |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG,24AWG,22AWG |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | 7/8 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12X-8P |
| Application | Power |
| Pins | 8P |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
|---|---|
| Type | Shielded Connector |
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
| Contact | Solder/PCB/print |
| Connection Times | 2000 |
| Standard | IEC61076-2-101 |
|---|---|
| Shielding | Un-alaibable |
| IP Degree | IP67 |
| Contact Way | Screw |
| Size | M8 |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Type | Molded Cable |
| Color | Black;Can Be Custom |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Cable Length | 20cm;30cm;custom |
| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Core | 8pin 8core |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm;According To Customer Requirement |
| Series | Panel Mount |
|---|---|
| Gender | Female |
| Core | 8P8C |
| Type | Straight;90degree |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Wire Specifications | 28AWG---14AWG |
|---|---|
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Code | A / B Code |
| Insert | TPU+GF |