| Product Name | M12 To B Type Solenoid Value |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Connector Locking System | Screw |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | 2 + PE;3 + PE |
| Coding | A B C Code |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Application | Ethernet |
| Type | Panel Mount/Molded/Assembly |
| Gender | Male |
|---|---|
| Type | DIN |
| Pins | 4P, 3P |
| Contacts | 3 Pin |
| Coupling Nut | Coupling Nut/screw |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Power Supply | AC/DC 5-230V |
|---|---|
| Current Rating | Max. 2.5A |
| IP Ratings | IP67 Water Proof |
| Packaging Details | m8 4pin female ip67 waterproof panel mount solder connector 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
| Delivery Time | 14 |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Core | 8P8C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Standard | Cat5e;Cat6a |
| Series | Panel Mount |
| Gender | Female |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |