| Contacts | 3pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| Type | Molding Connector |
| IP Level | IP67 |
| Size Type | A Coding |
| Pins | 8pin |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 - 24 Pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Cable Length | Based On Customer's Request |
| Coupling | Threaded Coupling |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Place Of Origin | Chian |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Type | ADAPTER |
| Packaging Details | m8 4pin female ip67 waterproof panel mount solder connector 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
| Delivery Time | 14 |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Type | Wire/Solder/Pcb |
| Coded | A B D X Coded |